Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wiosenna wyprawa piesza


  • Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
9 odpowiedzi na ten temat

#1 Bartłomiej

Bartłomiej

    Rekrut

  • Brotherhood
  • PipPip
  • 29 postów

Napisany 27 March 2016 - 23:26 PM

Jak w temacie. Na facebooku dogadaliśmy się wstępnie, że byliby chętni na takową, więc teraz ustalmy termin oraz miejsce docelowe.

W tamtym roku padł pomysł, aby zrobić tour dookoła Świnoujścia zaczynając od fortu i na forcie byśmy ją zakończyli tam nocując.

Pytanie czy ten pomysł się podoba czy tradycyjnie wybieramy jakąś trasę bardziej oddaloną od cywilizacji?

No i rzucać propozycjami terminu.



#2 Mateusz

Mateusz

    Knecht

  • Brotherhood
  • PipPipPip
  • 33 postów
  • LocationTutaj

Napisany 28 March 2016 - 10:22 AM

Osobiście preferuje faktycznie gdzieś wyjść ale nie mam propozycji. U mnie z terminami różnie więc będę się starać dostosować.


24dmsl1.jpg


#3 Hubert

Hubert

    Administrator

  • Administrators
  • 128 postów

Napisany 28 March 2016 - 20:53 PM

Proponuję termin 30.04 -> 1.05 (taka majóweczka). Proponuję także aby do 10.04 ustalić trasę (data przypadkowa :)

Jeśli do tego czasu nie pojawi zaakceptowana propozycja, wybieramy Tour de Świnoujście (oczywiście ją też trzeba jakoś wyznaczyć, tak aby jak najmniej mieć wspólnego z miastem).

Ja jestem za tym aby powtórzyć trasę z II albo III przebiegu. Co prawda trasa nr. 3 jest krótka (około 6-7 km w jedną stronę), ale urokliwa. Nr 2 dla porównania to już 12 km. Z innym propozycji (tylko trzeba zrobić rekonesans) można udać się ulicą Krzywą, na samym końcu w las ... i dalej w las do Zalewu. Gdzieś tam znaleźć jakąś suche miejsce.  



#4 Bartłomiej

Bartłomiej

    Rekrut

  • Brotherhood
  • PipPip
  • 29 postów

Napisany 29 March 2016 - 09:44 AM

Mi osobiście ten termin, nijak nie pasuje. Tydzień wcześniej lub tydzień później i jest git.

Nawet nie wiem gdzie była II i III wyprawa piesza, więc dla mnie byłaby nową trasą.



#5 Hubert

Hubert

    Administrator

  • Administrators
  • 128 postów

Napisany 30 March 2016 - 09:20 AM

Okej termin może być 7-8 maj. II wyprawa prowadziła w okolice rezerwatu paproci za karsiborami. III wyprawa była na taki półwysep na mulniku - Ada może Ci powiedzieć.

Pierwsza sprawa taka: kto na 100 % by poszedł:

1. Ja z chęcią tylko czekam na info od Rokity

2. Bartłomiej

3. Mateusz

4 .?

 

Druga sprawa to ustalenie wspólnej trasy, Niech wszyscy idący się wypowiedzą. 



#6 Mateusz

Mateusz

    Knecht

  • Brotherhood
  • PipPipPip
  • 33 postów
  • LocationTutaj

Napisany 30 March 2016 - 20:41 PM

Mi ten 7-8 maj nie za bardzo pasi ale postaram się naciągnąć w ostateczności. Mulnik mi się nie podobał bo koniec końców otaczały nas śmieci. Fangorn obok śląskiego Sarumana był super ale nie wiem czy była już tam ostatnia wyprawa. W rezerwacie paproci jeszcze nie byłem więc jeżeli nic świeżego się nie pojawi to jestem za tą opcją.


24dmsl1.jpg


#7 Bartłomiej

Bartłomiej

    Rekrut

  • Brotherhood
  • PipPip
  • 29 postów

Napisany 30 March 2016 - 22:35 PM

Rezerwat paproci jest ok, zasadniczo jestem na tak dla każdej trasy.

Ewentualnie możemy przełożyć to na tydzień później, ale tak to będziemy przekładać w nieskończoność ;)

W zasadzie, każdy termin będzie dla mnie ok tylko nie sama majówka.



#8 Hubert

Hubert

    Administrator

  • Administrators
  • 128 postów

Napisany 05 April 2016 - 09:02 AM

Okej, termin 14-15 maj. Miejsce wstępnie półwysep na mulniku, jeśli tam okaże się że coś jest nie tak to idziemy na paprocie. Rekonesans można zrobić za jednym zamachem.



#9 Bartłomiej

Bartłomiej

    Rekrut

  • Brotherhood
  • PipPip
  • 29 postów

Napisany 09 April 2016 - 22:24 PM

Sprawa wygląda się tak, byliśmy dzisiaj na rekonesansie i na karsiborskich paprociach i na cyplu.

Ostatecznie jednogłośnie wybraliśmy cypel. Znaleźliśmy tam kilka potencjalnych miejscówek do noclegu więc będzie z czego wybierać.

Ustaliliśmy też, że ruszamy spod mojej chałupy (Małopolska 23 jakby kto nie wiedział) o godzinie 10.00. Nie planujemy zatrzymywać się na żadnych stacjach benzynowych czy biedronkach.

W ramach przypomnienia: ograniczamy się do zabierania niehisto rzeczy do minimum, znaczy jedna rzecz na osobę nie uwzględniając takich rzeczy jak (apteczka czy inne medykamenty, srajtaśmę, telefon itp.)



#10 Hubert

Hubert

    Administrator

  • Administrators
  • 128 postów

Napisany 10 April 2016 - 14:25 PM

Dodam tylko: woda w bukłaku, suszone mięso, podpłomyki, może być także suszony ser, do tego jabłka. Mięso już czas zacząć suszyć :). Standardowo rano przewidujemy jajecznicę, co prawda jeśli pójdzie 5 osób to będą porcje symboliczne, no ale tradycja musi być. 

I tak jak Bartłomiej pisał: oprócz osobistych leków, komórki (na czas wyprawy ściszonej na maxa), papier toaletowy - można zabrać jedną rzecz nie-histo np. kultowego batonika, dodatkową butelkę wody, jakiś dodatkowy koc w kratę. Jeśli którąś rzecz zamaskuje się odpowiednio to nie liczy się jako nie-histo. Do wspólnego nie-histo bierzemy: lekką patelnię, apteczkę, aparat, podpałkę.

Idziemy w strojach, broń boczna. Śpimy pod wiatką, także trzeba się zaopatrzyć ciepło na noc - są warty przy ognisku. Na plecach koszyki albo worki (wszelakie współczesne plecaki jako jedna rzecz nie-histo odpadają).

Trasa licząc od Shell'a to ok. 7 km w jedną stronę. 






0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników